STŘEDOČESKÝ KRAJ, OKRES NYMBURK, MÍSTNÍ ČÁST OBCE DYMOKURY

Podzimní akce

21. 11. 2015 proběhl ve Svídnici již tradiční Předadventní turnaj ve stolním tenise. Účast, snad dík krásnému, téměř jarnímu počasí, byla slabší.
O ceny, které zajistila Obec Dymokury bojovalo přes 20 účastníků ve 3 kategoriích. Vítězem kategorie mužů se stal Patrik Mejzr, v kategorii žen zvítězila Irena Táborská a nejlepší v kategorii juniorů byl Petr Vondráček. Nutno poznamenat, že se Petr Vondráček neztratil ani v kategorii mužů - v této kategorii získal krásné 3. místo.

27. 11. 2015 – akce Zdobení adventních věnečků

Tato akce byla pořádána ve spolupráci Obce Dymokury, Osadního výboru Svídnice a Klubu důchodců Dymokury. Zdobení adventních věnců a zapalování svíček v jednotlivých adventních nedělích –to je původem německá tradice, ale už i u nás našla hodně příznivců. A důkazem toho byla i vysoká účast na jmenované akci. V bývalé škole ve Svídnici se sešlo více než 30 žen a za asistence odbornice, Bc. Helenky Vorlíčkové, si každá z nich ozdobila svůj adventní věnec. Účastníci z řad dětí si také vytvořili malé vánoční svícínky. A zbyl i čas na popovídání si. Drobné pohoštění, které zajistily paní Benešová, paní Fišerová a paní Kubálková, zpříjemnilo tohle milé setkání. A doufáme, že se stane novou, milou tradicí.

Lída Kubálková
23.12.2015 20:08:35
Luděk Beneš
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one