STŘEDOČESKÝ KRAJ, OKRES NYMBURK, MÍSTNÍ ČÁST OBCE DYMOKURY

SVÍDNICKÝ BETL

„Re, tuty, boty, kalhoty …“ ozývalo se svídnickou školou v sobotu, 18. 5. 2013. Klub místních hráčů totiž uspořádal první turnaj v mariáši – SVÍDNICKÝ BETL.
Při zápisu do turnaje se v 16,00 hodin registrovalo 14 hráčů - místních, z okolních obcí – Dymokur, Černé Hory, Velenic, Chotěšic, Ledeček, dva z účastníků přijeli až z Prahy.
Po slavnostním zahájení a seznámení s pravidly soutěže se mohlo začít. Hra probíhala v padesátiminutových kolech, v klidné a pohodové atmosféře. V krátkých přestávkách bylo hráčům poskytováno občerstvení.
Celá hra skončila v 22.30 vyhlášením vítězů a předáním krásných cen za účasti veřejnosti. Vítězem prvního ročníku se stal místní hráč, pan Luděk Beneš, druhé místo obsadil pan Jiří Podzimek z Velenic a na třetím místě se umístil pan Zdeněk Slavík ze Svídnice. Spokojeni však byli všichni – dobře si zahráli, poseděli, popovídali.
Poděkování za zdárný průběh celé soutěže patří nejen organizátorům, ale především obci Dymokury za finanční podporu, dále pak sponzorům akce - Pekárně Činěves a místním hráčům za věcné dary. Organizaci občerstvení zajistil Osadní výbor Svídnice. Zvláštní poděkování pak patří jednomu z účastníků, panu Peřinovi, který obětavě připravil hráčům na posilnění výborný guláš.
První ročník tedy skončil úspěšně a můžeme se těšit na příští. Tak: „Ať vám jde karta!“.

Lída Kubálková
21.05.2013 12:51:05
Luděk Beneš
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one